پرداخت امن چیست و چگونه عمل میکند ؟

بارها مشاهده شده که دو نفر با هم بر روی یک معامله خرید و فروش دامنه به توافق رسیده اند، خریدار مبلغ را واریز نموده اما فروشنده، از انتقال دامنه امتناع نموده است. و یا فروشنده دامنه را به خریدار انتقال داده اما خریدار از پرداخت وجه معامله خودداری نموده و یا مبلغی کمتر از مبلغ توافقی واریز نموده است. اینجا اختلافات شروع می شود و گاها کار به شکایت و دادگاه می کشد. حال ما برای رفع این مشکلات راهکار داریم.
 
سرویس پرداخت امن یک روش خرید و فروش امن و تضمین شده برای خریدار و فروشنده است. روش کار به این شکل می باشد که خریدار و فروشنده بر روی قیمت و سایر جزئیات یک معامله به توافق می رسند و سپس فروشنده بعد از ثبت نام در وبسایت رندمارت، یک لینک پرداخت امن ایجاد میکند. در جزئیات لینک پرداخت، مواردی همچون موضوع معامله، قیمت توافقی، مسئول پرداخت کارمزد، مدت اعتبار لینک و ... کاملا مشخص می شود و پس از تائید مدیریت، لینک پرداخت به خریدار ارسال می گردد. خریدار نیز می بایست قبل از انقضای لینک پرداخت امن؛ وارد آن شده و پرداخت را انجام دهد. لذا خیال خریدار و فروشنده بابت پرداخت مبلغ معاملات راحت است. زیرا کلیه مبالغ به حساب وبسایت رندمارت واریز می گردد و پس از بررسی اسناد و حساب های بانکی توسط بخش مالی، معاملات ادامه پیدا میکند. بنابراین جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.


مزایای استفاده از سیستم پرداخت امن

در این روش اگر به هر دلیلی خریدار یا فروشنده، به تعهدات خود عمل نکند، تیم مدیریت رندمارت وارد شده و اجازه نمی دهد حقی از کسی ضایع شود. این موضوع را با ذکر چند مثال توضیح می دهیم :
  • فرض کنید لینک پرداخت امن برای خریدار ارسال شده، خریدار وارد لینک شده و صورتحساب را پرداخت میکند، اما فروشنده از انتقال مالکیت دامنه به خریدار امتناع میکند، در این حالت، کل مبلغ پرداختی توسط خریدار به وی عودت داده شده و مبلغ تضمین فروشنده به عنوان جریمه مصادره و در صورت تکرار، حساب کاربری فروشنده با محدودیت مواجه می شود.
  • خریدار مبلغ معامله را واریز ننموده ولی رسید ساختگی برای مدیریت ارسال نموده و مدعی می شود که مبلغ معامله را پرداخت نموده است. اینجا بخش مالی وبسایت رندمارت، پس از بررسی دقیق حساب های بانکی، نسبت به اختلاف ایجاد شده داوری می کند.
  • مبلغ واریزی توسط خریدار دقیقا همان مبلغی خواهد بود که قبلا با فروشنده توافق نموده است و جای اعتراض برای فروشنده باقی نمی گذارد.
  • همچنین شخصی که باید کارمزد معامله را پرداخت کند نیز مشخص است و به این صورت هیچ حرف و حدیثی بافی نمی ماند.
کارمزد کلیه معاملات در وبسایت رندمارت 15% می باشد. که پس از اتمام معامله، از مبالغ واریزی به حساب خریدار و فروشنده برداشت می شود.